Author Topic: KRISTALI in njihova uporaba  (Read 218326 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Earth

• Trenutno v uvajanju
  • *
Re: KRISTALI in njihova uporaba
« Reply #105 on: March 24, 2009, 09:08:35 PM »
Draga Nensi

nekaj ti napišem o kristalu Serpentinu, katerega vibracije delujejo na našo intuicijo. Poglablja jo in nam pomaga, da se prepustimo vodenju srca. Izredno deluje na čustva, predvsem tista bolj globoko skrita ter tako deluje na naš svoboden dih ;). Krepi samozavest, nas pomirja in je odličen kristal pri lahkotnejšem delu s theto, ko delamo na naših globokih, skritih vzorcih, prepričanjih in razvadah. V meditaciji ga lahko uporabiš za transformacijo slabih razvad, ki ti ne služijo več. Prav tako harmonizira naše razpoloženje.

Z božansko ljubeznijo.
Earth
Iskanje vizije z božansko ljubeznijo...

Earth

Offline nensi

• Sple. Simbol
  • There's no such place as far away.
    • www.althea.si
« Reply #106 on: March 24, 2009, 11:52:47 PM »
Vau Earth, komaj čakam še kakšno kristalno nadaljevanje tvojih prigod.

Hvala ti za razlago, sem ravnokar kupila prekrasen serpentin v obliki "Kolumbovega" jajca, ker me je enostavno tako potegnil, da nisem mogla mimo, trenutno služi harmonizaciji energij v stanovanju, vidim pa, da ima še prenekatero drugo vrlino, se že veselim.
Se pa s kristali šele spoznavam, tako da bo vprašanj sigurno še in še.

Lepo bodi. :)

Offline klarus

• Mojster
« Reply #107 on: March 25, 2009, 11:02:59 AM »
earth, vidim, da sma že dve ;D
kar se pa tiče rumenega kalcita, je od nedelje naprej v moji zbirki....in je daleč največji kristal, ki ga imam...kako kilo je težek ;D
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

moja karta

9ZK 822

Offline Earth

• Trenutno v uvajanju
  • *
« Reply #108 on: March 25, 2009, 12:48:07 PM »
Prosim, Nensi  :)
Sama imam malega Serpentina, ki sem ga v bistvu "dobila" kot darilo, a kot zagotovo že veš, velikost ni pomembna. Sicer pa so ti nori občutki, da enostavno moraš kupit določen kristal edini pravi po mojem mnenju. Tisto predhodno branje in podobno nima pol toliko učinka kot intuitivni nakup. Sicer pa sem ugotovila razliko med ljudmi, ki kupujejo po občutku in tistimi, ki kupujejo po v naprej določenem načrtu, sporočilu, ki so ga nekje prebrali. Seveda sem na začetku to storila tudi sama kdaj pa kdaj.  ::)

Klarus... morda sta pa najina kalcita brata  ;) tudi moj je debel in velik in težak in ... fantastičen. No, če sem čist iskrena ima še mnogo mnogo malih bratcev v bližini. Pač sem kalcitka  :D

Kristalni pozdrav.
Earth

Earth

Offline klarus

• Mojster
« Reply #109 on: March 25, 2009, 01:24:41 PM »
ma ko sem ga na altermedu vidla..sem sam stala zraven in uživala...potem pa me je v. rakovec pogledal in rekel, no pa te ima ;D lani se je isto zgodilo z modrim kalcitom ;D
drugače sem pa js bol ametistovka :P

dodajam slikico obeh kalcitov..modri je malce manjši kot kurje jajce....

« Last Edit: March 25, 2009, 04:54:06 PM by klarus »
There is
One Mind,
One Truth,

moja karta

9ZK 822

Offline Mačica

• Uporabnik
  • **
« Reply #110 on: March 25, 2009, 03:31:42 PM »
Sama sem včeraj kupovala kristal za prijatelja in naekrat me je pritegnil ahat, ki ima prekrasno modro črto v več odtenkih. Seveda je romal z menoj. Pa ne za prijatelja. ;)

Offline klarus

• Mojster
« Reply #111 on: March 25, 2009, 04:31:45 PM »
te morem razočarat, da je ahat pobarvan :) vsi, ki so modri, zeleni, roza itd...so pobarvani ;)
There is
One Mind,
One Truth,

moja karta

9ZK 822

Offline Mačica

• Uporabnik
  • **
« Reply #112 on: March 25, 2009, 05:31:29 PM »
te morem razočarat, da je ahat pobarvan :) vsi, ki so modri, zeleni, roza itd...so pobarvani ;)

Smrk. :'(

Ampak všeč mi je še vedno. ;D

Offline Earth

• Trenutno v uvajanju
  • *
« Reply #113 on: March 25, 2009, 10:19:56 PM »
Draga Klarus

pa sta res brata!!!!  ;) Moj je sicer že dolgo moj  ;), zato naj bo starejši brat.

Sicer pa me nekaj zanima. Vedno vprašam kristalne strokovnjake glede obdelanih in neobdelanih kristalov. Kakšno je tvoje mnenje, občutiš razliko?

Hvala ti.
Earth  :)

Earth

Offline tia13

• Uporabnik
  • **
  • tia13
« Reply #114 on: March 26, 2009, 08:23:07 AM »
hm mene je pa pred časom tudi pritegnil rumeni kalcit oz. njegova tibetanska zapestnica, nisem pa vedela da je to rum.kal...., všeč mi je bila barva in ko mi je prodajalka razložila kateri kamen je ter čemu služi sem bila malo v dvomih , nakar mi je spet nekaj pritegnilo zanimanje kristal v obliki dreveška in sicer v oranžni barvi in seveda kristal je bil kalcit, no potem sem si pa rekla da nekaj je na tem in sem si ga kupila.... včeraj sem si pa v mladinski knjigarni kupila eno knjigo z kartami crystal deva cards, katero prvič vidim in čujem, in jo tudi nisem planirala ampak ne vem nekaj me je gnalo..... jap i love crystals :);)

Offline Barbarap

• Trenutno v uvajanju
  • *
    • Danuba
« Reply #115 on: March 27, 2009, 10:37:53 AM »
No, tudi sama imam prijetne izkušnje s kristali še posebno z atlantisitom. V eni izmed meditacij me je telepatsko povezal z Aborigini v Avstraliji. Dobesedno sem jih videla in slišala in so me prosili, da izvedem meditacijo za mir na vsem svetu in smo jo potem izvedli skupaj. Zares lepa izkušnja. Kamen pa naj bi izhajal iz Nove Zelandije.
Sama imam najraje kristale v obliki nakita in pa postavljanje kristalnih mrež (v to se moram še dobro poglobiti).
Kaj pa pravite na eliksir iz rumenega kalcita, granata in žada????
Spoznaj sebe in spoznal boš svet!

Offline klarus

• Mojster
« Reply #116 on: March 27, 2009, 02:37:01 PM »
za elkisirje je tako, da jih morš pit posamično..ker če se da kamenčke skupaj, se jim zmeša bazna energija in se med sabo kregajo :) poleg tega, pa obstajata dva žada..nefrit in jadeit....pa tudi granatov je en kup ;)
na drugi ali tretji strani imaš seznam bolezni, ki jim kristalčki pomagajo, pa si preberi za kaj so tile kristalčki ;)
« Last Edit: March 27, 2009, 02:41:14 PM by klarus »
There is
One Mind,
One Truth,

moja karta

9ZK 822

Offline klarus

• Mojster
« Reply #117 on: March 27, 2009, 02:39:05 PM »
me pa zanima kak je ta atlantisitom..še nisem čula za njega.....razn če ni kako trgovsko ime za ta kamen :)
bi mogoče prilepila slikico :)
There is
One Mind,
One Truth,

moja karta

9ZK 822

Offline Barbarap

• Trenutno v uvajanju
  • *
    • Danuba
« Reply #118 on: March 30, 2009, 09:46:39 AM »
Žal nimam slikce, pa tudi kamna nimam več. Je očitno odslužil svoje. Kupila sem ga pri Taji Albolena in je takle majhen okrogel svetlo zelene barve s temnimi pikicami, kot nekakšno jajce.
In namenjen je za povezavo z Atlantido.

hvala za vse napotke pri eliksirju!  :D
Spoznaj sebe in spoznal boš svet!

Offline klarus

• Mojster
« Reply #119 on: March 30, 2009, 11:58:53 AM »
Draga Klarus

pa sta res brata!!!!  ;) Moj je sicer že dolgo moj  ;), zato naj bo starejši brat.

Sicer pa me nekaj zanima. Vedno vprašam kristalne strokovnjake glede obdelanih in neobdelanih kristalov. Kakšno je tvoje mnenje, občutiš razliko?

Hvala ti.
Earth  :)

edina razlika, ki je..je mogoče kako oz v kako obliko je kristal brušen....kvarčna zvezdica se drugače obnaša kot pa kristal, ki je okrlogel...tudi kamena strela se drugače obnaša, če je okorogla ima isto frekvenco, kakorkoli jo položiš, če je pa brušena v špispa ne, mora biti pa špic vedno obrnjen proti nebu...tudi razlika med srcem in križem je občutna itd....
eni kamni so pač raje šminkerski( ;D ) drugi pač ne...
pa tudi je odvisno za kaj se ga uporablja..
There is
One Mind,
One Truth,

moja karta

9ZK 822