Author Topic: KRISTALI in njihova uporaba  (Read 218329 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Earth

• Trenutno v uvajanju
  • *
Re: KRISTALI in njihova uporaba
« Reply #135 on: April 02, 2009, 08:21:13 PM »
Draga Klarus

Sicer nisem tako mislila, a vseeno hvala. Očitno se nekje v komunikaciji zatikam  ;)

Brez čiščenja pa itak ne gre! In to zelo rednega!

Kristalni pozdrav.
Earth
Iskanje vizije z božansko ljubeznijo...

Earth

Offline Mačica

• Uporabnik
  • **
« Reply #136 on: April 02, 2009, 08:40:16 PM »
Draga Mačica

Gre za tvojo tremo?
Torej, kvarčno zvezdico očistiš, jo aktiviraš, se umirš v sedečem položaju in postaviš zvezdico na vrh svoje glave, na kronsko čakro. Zavestno dihaš 15 min energijo skozi vrh svoje glave in jo preko kvarčne zvezdice izdihuješ navzdol, skozi vse čakre. Posebno pozornost posveti čakri, ki ni v ravnovesju... saj veš, za komunikacijo je grlena čakra itd. V bistvu vdihavaš energijo kvarčne zvezdice (aja, naj bo res iz kvarca) in z njeno energijo čistiš blokirana središča in energetske centre. Malo dodaj še svojega občutka in bo.
Včasih sem se zelo posluževala te metode, saj mi je prinesla marsikatero olajšanje takoj. Danes, ko poznam še več tehnik pa sem še toliko bolj prepričana, da ni vedno theta healing edina rešitev. Vsaj pri meni ne. Včasih prav paše kakšna kristalna terapija ali kaj podobnega. 

Pošiljam ti ljubezen!
Earth

Draga Earth,
hvala. Bom poskusila v ponedeljek. Poročam! ;)

Offline klarus

• Mojster
« Reply #137 on: April 05, 2009, 08:25:33 AM »
Draga Klarus

Sicer nisem tako mislila, a vseeno hvala. Očitno se nekje v komunikaciji zatikam  ;)

Brez čiščenja pa itak ne gre! In to zelo rednega!

Kristalni pozdrav.
Earth

pravzaprav te čisto razumem, ampak predn se začne kristal uporabljat, ne sme več vsebovati teh informacij...kamen mora biti čist in imeti samo svojo energijo oz informacijo, ki jo ti sama daš v kamen...
sploh kakšni kristali, ki so pretežno vodne energije(sploh kaki opali) zelo hitro posrkajo vse kar se dogaja okoli nas in jih je priporočljivo pogosteje čistiti..četudi niso v uporabi....pač na njih deluje okolica...
tudi kamena strela je zelo dovzetna za te energije....in ker je silicij v čisto vseh gradbinih materjalih....si zapomni čisto vse, kar se v določenem prostoru dogaja....in tudi na nas vpliva....
« Last Edit: April 21, 2009, 06:09:55 PM by klarus »
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

moja karta

9ZK 822

Offline Mačica

• Uporabnik
  • **
« Reply #138 on: April 06, 2009, 08:27:13 PM »
Draga Mačica

Gre za tvojo tremo?
Torej, kvarčno zvezdico očistiš, jo aktiviraš, se umirš v sedečem položaju in postaviš zvezdico na vrh svoje glave, na kronsko čakro. Zavestno dihaš 15 min energijo skozi vrh svoje glave in jo preko kvarčne zvezdice izdihuješ navzdol, skozi vse čakre. Posebno pozornost posveti čakri, ki ni v ravnovesju... saj veš, za komunikacijo je grlena čakra itd. V bistvu vdihavaš energijo kvarčne zvezdice (aja, naj bo res iz kvarca) in z njeno energijo čistiš blokirana središča in energetske centre. Malo dodaj še svojega občutka in bo.

Draga Earth,
bilo je uspešno! Sicer sem bila ves čas v theti, naložila občutke in predihala celo zadevo s kvarčno zvezdico na glavi. Nastop je bil prima. Mirna, samozavestna kot že dolgo ne.  Deca je to čutila in svoj del so opravili brezhibno. Hvala ti.  :-* :-* :-*

Offline Earth

• Trenutno v uvajanju
  • *
« Reply #139 on: April 16, 2009, 02:16:16 PM »
Draga Mačica

Morda pa ravno te naše kombinacije delujejo  ;) Me zelo veseli, da je uspelo! Le tako naprej  ang: In hvala ti za povratno informacijo!

Objem.
Earth
Iskanje vizije z božansko ljubeznijo...

Earth

Offline strela

• Novinec
  • *
« Reply #140 on: April 16, 2009, 04:28:19 PM »

Morda mi bo katera znala pomagati. Pred časom sem dobila kamenček,ki naj bi bil tektit. Pa sem malo pobrskala po internetu, a na slikah, ki sem jih našla, kamen nič kaj ni podoben mojemu. Na vseh slikah je robato okrogel, moj pa je skoraj ploščata palčka....pribl. 5mm širok in 6 cm dolg. Pa me zanima, ali je lahko tektit tudi tak....ploščat. Pa še njegova raba me zanima in čiščenje. Za zdaj imam lepo shranjenega, ker nisem čisto sigurna kaj imam.
Če katera kaj ve o tektitih, bom zelo vesela odgovora.

Objemček in hvala :-*
ThetaHealing Practitioner™

Offline Mačica

• Uporabnik
  • **
« Reply #141 on: April 16, 2009, 09:31:31 PM »
Draga Mačica

Morda pa ravno te naše kombinacije delujejo  ;) Me zelo veseli, da je uspelo! Le tako naprej  ang: In hvala ti za povratno informacijo!

Objem.
Earth

Prosim, draga Earth!
Skupaj smo močni. ;D

Lepe energije ti želim, Mačica

Offline klarus

• Mojster
« Reply #142 on: April 21, 2009, 06:05:56 PM »

Morda mi bo katera znala pomagati. Pred časom sem dobila kamenček,ki naj bi bil tektit. Pa sem malo pobrskala po internetu, a na slikah, ki sem jih našla, kamen nič kaj ni podoben mojemu. Na vseh slikah je robato okrogel, moj pa je skoraj ploščata palčka....pribl. 5mm širok in 6 cm dolg. Pa me zanima, ali je lahko tektit tudi tak....ploščat. Pa še njegova raba me zanima in čiščenje. Za zdaj imam lepo shranjenega, ker nisem čisto sigurna kaj imam.
Če katera kaj ve o tektitih, bom zelo vesela odgovora.

Objemček in hvala :-*
TEKTIT
Amorfni SiO2 + Al2O3
Pogoste primesi: Ba, Ca, Fe, K, Mg, Na, Sr
Trdota: 5,5
Gostota: 2,27 – 2,52 g/cm3
Element: zrak

Tektite uvrščamo med stekla z visoko vsebnostjo amorfne kremenice (SiO2), ki je nastala ob taljenju kamnitih meteoritov ob stiku z atmosfero, ali ob njihovem padcu na Zemljo. Spoznamo jih po razjedeni površini, njihova starost pa je seveda zelo različna. V Severni Ameriki so našli tektit, star celo 35 milijonov let. Običajno imajo imena, ki aludirajo na nahajališča – australit (Avstralija), tajlandit (tajska), moldavit (Moldau – Vltava), libijsko steklo (Libija) itd. Večina tektitov je temne, običajno črne barve, čeprav je tudi nekaj izjem – npr. moldavit. Sestojijo iz 60 – 80 % SiO2, okoli 10 % Al2O3 in cca 10 % ostalih primesi. Nekatere vrste tektitov brusijo kabošonsko, redkeje fasetno.

Izvor imena:
Ime izhaja iz grške besede tektos – stopljen.

Nahajališča:
Našli so jih na češkem, Kitajskem, Tajskem, v Vietnamu, Kambodži, Maleziji, ZDA, …

Možnosti zamenjave:
Zanesljivo jih prepoznamo po razjedeni površini.

Ponaredki:
Iz zelenega stekla ponarejajo nekatere svetlejše vrste tektitov (moldavit, libijsko steklo, darwinovo steklo).

Tradicionalna uporaba:
Za meteorje je včasih veljalo prepričanje, da priletijo na Zemljo zato, ker jih od zgoraj meče nekakšen Gromovnik ali Fulminator. Ponekod so iz tektitov izdelovali zaščitne amulete.

Uporaba danes:
čeprav zaradi razmeroma neprivlačne barve tektit za okrasni kamen ni ravno primeren, pa v energijskem smislu njegova popularnost strmo narašča, saj je tesno povezan s simboliko nove dobe. Vlada mu namreč energijski element zrak, ki je element Vodnarjeve dobe, v kateri nas čaka mnogo vsakovrstnih preobrazb, na katere pa tektit asociira glede na svoj nastanek, saj gre za metamorfni mineral. Uporabljamo ga kot meditacijski kamen, ki nam pomaga pridobiti celostni vpogled v dogajanja okoli nas, ker pa simbolizira transformacijske procese, nam je lahko v pomoč tudi kadar se želimo znebiti zakoreninjenih slabih navad, čeprav je res, da so v takšnih primerih ognjeni metamorfni minerali nekoliko učinkovitejši. Za zdravljenje ga sicer običajno ne uporabljamo, toda kot mineral, ki mu vlada energijski element zrak, je nedvomno uporaben za odpravo kakršnih koli krčev in napetosti, pomaga pa tudi pri revmi. Obeske iz tektita programiramo zlasti za hitrejše ozaveščanje, oziroma doživljanje sebe kot dela živega kosmosa.

Astrološke povezave:
Energijo tektitov povezujemo s tehtnicami, ki imajo ascendent v dvojčkih.
There is
One Mind,
One Truth,

moja karta

9ZK 822

Offline klarus

• Mojster
« Reply #143 on: April 21, 2009, 06:08:12 PM »

kar se pa tiče oblike, jih je pa lahka kolkr hočeš..pač odvisn kak se brusi, za kaj se uporablja..če se sploh brusi itd ;)
There is
One Mind,
One Truth,

moja karta

9ZK 822

Offline strela

• Novinec
  • *
« Reply #144 on: April 21, 2009, 07:12:06 PM »

Draga Klarus, hvala, si me razveselila :) Ja, zdaj sem pa sigurna, da imam tektit, je skoraj enak kot ta na prvi sliki. Zdaj sem ga vzela na svetlo in bova malo skupaj pomeditirala.

Objem :-*

Offline Mačica

• Uporabnik
  • **
« Reply #145 on: April 21, 2009, 08:09:25 PM »
Opis tetktita in njegova slika sta me kar ''not potegnila''. Ali ga je mogoče dobiti v Ahatu? Kaj pa cena?

Pozdravček, Mačica

Offline klarus

• Mojster
« Reply #146 on: April 21, 2009, 09:57:39 PM »
pač greš vprašat v ahat..ampak v unga na vitrinski..tana slovenski je bol za nakit
There is
One Mind,
One Truth,

moja karta

9ZK 822

Offline Mačica

• Uporabnik
  • **
« Reply #147 on: April 22, 2009, 03:38:03 PM »
pač greš vprašat v ahat..ampak v unga na vitrinski..tana slovenski je bol za nakit

Hvala, Klarus.  :-*

Offline strela

• Novinec
  • *
« Reply #148 on: May 04, 2009, 06:33:18 PM »

Klarus, se obračam kar nate z tem morda malce nenavadnim vprašanjem.
Zanima me, ali imajo kamni.... kaj pa vem kako se jim reče ....... (nabrani so na ugaslem vulkanu Vezuvu v Italiji ), tudi kakšne posebne značilnosti ? Imam jih že kar nekaj let, v stekleni posodici. Zdaj, ko so me pa kristali okupirali, pa razmišljam.......morda jih pa lahko uporabim še drugače, ne samo za okras.

Hvala :-*

Offline klarus

• Mojster
« Reply #149 on: May 21, 2009, 12:20:06 PM »
ma to so samo kamenine :)
lahka sama probaš meditirat znjimi pa boš videla če bo kaj...načeloma pa naj nebi imel nekih učinkov :)
There is
One Mind,
One Truth,

moja karta

9ZK 822